Próbáljuk meg fellendíteni együtt az animés piacot!
Az a célünk, hogy mi rajongóként próbáljuk segíteni az animevetítést, a DVD-kiadásokat, és a manga-kiadásokat! Biztosan ti is észrevettétek, hogy az Animax már csak ismétli az animéket, lassan semmit nem fognak tudni leadni. A DVD-kiadás megszűnt, nem adnak ki semmilyen DVD-t. Ez a petíció azért van, hogy együtt segítsük, valamint támogassuk az animés piac fejlesztését.
Régebben animéket leginkább este 8 órától hajnal 2 óráig láthattunk a Minimax sávján. Azon a sávon 2004. decembertől 2007. júliusig változatosan és színvonalasan az A+ csatorna szolgálta ki a rajongók igényeit. A Sony Pictures átvette a csatornát és Animax névvel üzemeltette tovább. Eleinte örömmel élvezhettük az újdonságok vetítését, miközben a csatorna kapcsolatban állt távol-keleti témájú magazinnal, mangakiadóval, DVD-kiadóval, és rendezvényszervezőkkel. Sok sorozatot kiadtak vagy elkezdtek kiadni DVD-n. Ám később rossz döntéseket hozott a tulajdonos, és már nem csak animéket láthattunk az erre szakosodott csatornán. Ez a csatorna a mai napig létezik még, de hivatalos megerősítés alapján már nem szolgálnak több animés premierrel. (Se folytatással, se új sorozattal, se nagyfilmmel.) Sok sorozatot be sem fejeztek. Például az InuYasha című sorozatot leszinkronizáltatta az RTL Klub, de nem adja végig, és az Animax-szal már korábban sem tudtak megegyezni. Az animék terén már régóta csak ismétlésből áll az Animax, ami a sugárzási jogok elveszítésével nagyon kedvezőtlen jövőképet tár elénk. Jelenleg annak is örülnénk, ha valamelyik TV-csatornán láthatnánk néhány komolyabb animét. Lehetőleg vágatlanul, eredeti verzióként, jó minőségű magyar szinkronnal. A rajongók leghőbb vágya az lenne, ha esti vetítéssel megalakulna egy új animés TV-csatorna. Ha kifejezetten animecsatornára nem lenne lehetőség, akkor el tudnánk képzelni egy anime-orientált ifjúsági filmcsatornát is, ami a 15-30 év közötti animerajongó fiataloknak színvonalas programot nyújtana animékkel, egyéb távol-keleti filmekkel, és képregényekhez kapcsolódóan egyéb filmekkel. Animék közül szívesen látnánk régebbieket is, amiket már sehol nem sugároznak. (Például "Óz, a nagy varázsló" és "Lili, a virágangyal".)
Kell a támogatásod aláírásként! Valamint szólj hozzá nyugodtan a témához. Mi leginkább arra vagyunk kiváncsiak, hogy neked vannak-e eredeti cuccaid. (Anime DVD, manga, STB.) Természetesen arra is kiváncsiak vagyunk, hogy milyen új vagy régi animéket szeretnél látni a nekünk szánt TV-csatornán, és vennéd-e a DVD-jét vagy a mangaváltozatát. Letöltésekről nem szeretnénk olvasni! Ha aláírtad és hozzászóltál a petícióhoz, akkor kérlek, hogy oszd meg te is, és segíts támogatni! Ezt nem csak miattunk teszed, hanem magad miatt is! Építsük fel a mi saját animés-ifjúsági világunkat!
Immáron újra megnyitotta kapuit a SZAN (szeretjukanarutot01.gportal.hu) ! Mindenkit szeretettel várunk,aki szeretne egy jó közösséghez tartozni és terelgetni kedvenc naruto-karaktere útját. Szerkesztőcsapatunk precíz (többnyire) és mindent meg tesz azért, hogy mindenki megtalálja nin-do-ját és a csapatot,ahova tartozhat.
Gyere,vár rád egy világ hogy meghódítsd!
2012.12.09. 19:18
Aya-chan
~Szép és igényesdesign-ra vágysz?
~Vagy csak szeretnél egy különleges avatart?
~Esetleg feldobnád a telefonod egy csengőhanggal?
Az AnimeSanctuary Graphic Source-on mind ezt egy helyen megtalálod!
Most vadonat új, karácsonyi kinézettel!
Gyere és nézz be hozzám ;)
Neked egy kattintás, nekem az öröm, hogy megnéztél :)
Mi ez? Egy igazán ütős shounen fight manga! Érdekel? Katt a képre!
2012.09.05. 12:33
Tegyünk meg mindent!
Próbáljuk meg fellendíteni együtt az animés piacot!
Az a célünk, hogy mi rajongóként próbáljuk segíteni az animevetítést, valamint a DVD-kiadásokat és a manga-kiadásokat! Biztosan ti is észrevettétek, hogy az Animax már csak ismétli az animéket, lassan semmit nem fognak tudni leadni. A DVD-kiadás megszűnt, nem adnak ki semmilyen DVD-t.
Ez a petíció azért van, hogy együtt segítsük, valamint támogassuk a csatorna fejlesztését. Mint tudjuk, az animéket a Minimax mellett adják, este 8 órától. Valljuk be, hogy ez alapvetően nem volt rossz ötlet, de az Animax jelenlegi és közeljövőre várható programterve siralmas. Ismétlés ismétlés hátán, és látványos haláltusa a főműsoridőben. Az A+ idején, a Sony közbeavatkozása előtt sokkal jobb volt a helyzet, sokkal jobb animéket láthattunk, és az RTL Klubbal való kapcsolatnak köszönhetően a szinkronizálás is sokkal jobban ment. Ha az Animax újraélesztésére nincs esély, akkor a régi szerkesztőbrigáddal kéne egy régi-új TV-csatorna, ami szintén este 8 órától hajnal 2 óráig sugározna tele sok új animékkel, amiket a rajongók szeretnének. De lehetőleg ne a Minimax sávján, mert véleményünk szerint az sem tesz jót... Természetesen lehet akár régi animéket is folytatni, illetve le lehetne adni azokat újra teljesen, valamint kiadni ezeket DVD-ként, és melléjük lehetne párosítani a mangaváltozatot. Mivel konkrétan egy animecsatorna talán nem él meg, ezért nem lenne baj, ha anime-központú ifjúsági filmcsatorna maradna nekünk. De a nyugati filmek közül is normálisabbakat kéne szerezni, amik érdekelnék is a 15-30 év közötti animekedvelő fiatalság tagjait, illetve közük lehet a képregénykultuszhoz. Például Tuti gimi, Degrassi gimi, Undressed, Alien, Rémálom az Elm utcában... Ezáltal a nézettség is jó lehetne.
Kell a támogatásod aláírásként! Valamint szólj hozzá nyugodtan a témához. Mi leginkább arra vagyunk kiváncsiak, hogy neked vannak-e eredeti cuccaid. (Anime DVD, manga, STB.) Természetesen arra is kiváncsiak vagyunk, hogy milyen új vagy régi animéket szeretnél látni a nekünk szánt TV-csatornán, és vennéd-e a DVD-jét vagy a mangaváltozatát. Letöltésekről nem szeretnénk olvasni! Ha aláírtad és hozzászóltál a petícióhoz, akkor kérlek, hogy oszd meg te is, és segíts támogatni! Ezt nem csak miattunk teszed, hanem magad miatt is! Építsük fel a mi saját animés-ifjúsági világunkat!
Ezen az oldalon magyar fordításokat találhattok a KAT-TUN, illetve a V6 együttes tagjainak a filmjeiről. Ezen felül megtalálhatjátok az összes CD-t tőlük, koncerteket, képket és más egyebeket is.
Éld át az életadta szerencsekerék váratlan fordulatai által nyújtott élményt. Nézd végig miként rendezi át Fortuna Emily és Dean szerelmét.
Ki bírja tovább?
Ha szereted a könnyed, mókás történeteket, akkor Te vagy az az olvasó, akinek a regény íródott.
Adj esélyt a szerencsejátéknak, és nyerj egy felejthetetlen kalandot!
Endre, a reményteli ifjú magyar kutató délkelet-ázsiai útja nem csak gasztronómia meglepetéseket tartogat számára. Kiderül, hogy a vírusfehérjékkel kapcsolatos, háromdimenziós virtuális játéka olyan társaságba pottyantja, ahol a pénz és az erőszak az úr, és korántsem mindenkit a gyógyítás tiszta szándéka vezet. Bővebben >>>
A harmincéves Daikichi nagyapja temetésén egy furcsa kislányt talál. Ez a lány, Rin valójában a nagyapa eltitkolt gyermeke. Rint senki sem akarja befogadni, ezért Daikichi úgy dönt magához veszi és így saját nagynénjét neveli. Az újdonsült apának most egyik napról a másikra kell megbírkóznia a szülőlét nehézségeivel. Nézd végig online >>>
Zene
Sasaki Nozomi - Papepipupo
Linkajánló
A Kawasai International Culture Exchange Association remek módja a japán levelezőtárs kererésnek. Örök barátságok szövődhetnek e-mail-en és levelezésen keresztül.
Az AnimeAddicts Magyarország legnagyobb anime-manga fansub oldala többek közt közösségi funkciókkal ellátva. Ismertetők, letöltések, online mangák, minden ami az animézéshez kell.
A Japán Percek Nyelvlecke Blog segítségével könnyedén elsajátíthatod a japán nyelvet. Az oldalon elsősorban nyelvleckéket találsz, de emellett kifejezéseket is megtanulhatsz.